MG24
Z kraju

Nowy biskup w Polsce. Ks. Szulc przyjął święcenia

W sobotę w katedrze pelplińskiej odbył się uroczysty obrzęd święceń biskupich. Ksiądz Przemysław Szulc został wyświęcony na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej.

27 czerwca 2026·2 MIN·14 WYŚWIETLEŃ
Nowy biskup w Polsce. Ks. Szulc przyjął święcenia

Uroczystość miała miejsce w bazylice katedralnej w Pelplinie. Ksiądz kantor dr Przemysław Szulc przyjął namaszczenie krzyżmem i dzisiaj pełni funkcję nowego biskupa pomocniczego w strukturach Kościoła католickiego w Polsce.

Święcenia biskupie to jeden z najważniejszych momentów w życiu duchownego. Obrzęd, podczas którego dochodzi do przekazania posługi pasterskiej, ma bogatą tradycję w historii Kościoła. Namaszczenie świętym krzyżmem symbolizuje posłanie nowego hierarchii do pracy duszpasterskiej i administracyjnej w diecezji.

Informacja o wyświęceniu nowego biskupa została opublikowana przez oficjalne kanały komunikacyjne diecezji pelplińskiej. Stanowisko biskupa pomocniczego wiąże się z wsparciem dla biskupa diecezjalnego w realizacji jego zadań zarządczych i duszpasterskich.

Diecezja pelpińska, położona w północnej Polsce, obejmuje tereny Pomorza. Rozszerzenie składu hierarchii kościelnej świadczy o potrzebach administracyjnych i duszpasterskich wspólnoty wiernych na tym obszarze.

Na podstawie materiału Polsat News. Link do oryginału →

AD
Administrator
Redaktor MG24

Polecane